Buitenlandse wagens stapelen parkeerboetes op, vaak zonder die te betalen

Publicatiedatum

Auteur

Stijn De Roo

Deel dit artikel

Het aantal buitenlandse wagens dat parkeerboetes blijven opstapelen blijft hoog in Gent. Dat blijkt uit cijfers die gemeenteraadslid Stijn De Roo (cd&v) opvroeg bij schepen van Mobiliteit Joris Vandenbroucke (Voor Gent).

In de eerste 9 maanden van dit jaar zijn er 311 buitenlandse wagens die elk 5 of meer parkeerretributies kregen, waarvan zelfs 7 Bulgaarse en 5 Franse die elk méér dan 25 parkeerboetes opstapelen. De Roo betreurt de cijfers: "Een parkeerbeleid dat niet wordt gehandhaafd, verliest geloofwaardigheid. Dit leidt tot frustratie bij wie zich aan de regels houdt."

Hierover verscheen een artikel in HLN.

In de pers

Gent-Sint-Pieters krijgt wellicht een nieuwe Kiss & Ride, maar waar?

In het verslag van de Klankbordgroep Project Gent-Sint-Pieters van 27 april 2022 werd opgenomen dat “de basis is dat er geen auto’s toegelaten worden op het Koningin Mathildeplein."

Koggemuseum in Doel zal nog even moeten wachten op pronkstuk

De Doelse koggen zijn twee middeleeuwse schepen die in 2000 en 2002 werden aangetroffen bij het uitgraven van het Deurganckdok in Doel.

Na lange wachtrijen aan parkeergarages en geblokkeerde trams tijdens Winterfeesten: schepen voorziet extra maatregelen voor volgende edities

Tijdens de Winterfeesten in december 2025 ondervond het tramverkeer in het centrum van Gent hinder, in het bijzonder op de as Zuid – Kouter – Gebroeders Vandeveldestraat.