Stijn De Roo vindt dat Gent talmt met zwemmen in open water

Publicatiedatum

Auteur

Stijn De Roo

Deel dit artikel

Gent blijft talmen met zwemmen in open water ondanks duidelijke Vlaamse richtlijnen. Hoewel de Vlaamse Regering het lokale bestuur actief ondersteunt met draaiboeken, financiële middelen en waterkwaliteitsmetingen, blijft het Gentse stadsbestuur bijzonder terughoudend.

"De recente plannen voor een beperkt proefproject aan Portus Ganda illustreren een aarzelende houding van het stadsbestuur", zegt Vlaams volksvertegenwoordiger en Gents gemeenteraadslid Stijn De Roo.

Daarom stelt cd&v Gent zelf een reeks alternatieve locaties voor die in aanmerking kunnen komen. "Onder meer het Keizerspark, de Franse Vaart, de Oude Leie ter hoogte van het Drongenplein en het Veermanplein scoren goed in de resultaten die de schepen ter beschikking stelde. Bovendien tonen de cijfers van het recent gepubliceerde burgeronderzoek "Watermonsters" dat de waterkwaliteit er goed is. Deze plekken bieden volgens De Roo een realistischer en ruimer perspectief op zwemmen in open water binnen de stad. "De Vlaamse Waterweg is momenteel bezig met het afbakenen van zones waar er gezwommen kan worden. Ik riep de schepen dan ook op om in dialoog te treden met minister De Ridder om deze plekken te kunnen inrichten als open zwemwater.”

Hierover verscheen een artikel in HLN.

In de pers

Vlaming blijft gokken, maar gokbelasting brengt steeds minder op

In juni diende Vlaams volksvertegenwoordiger Stijn De Roo (cd&v) in het Vlaams Parlement een conceptnota in over de hervorming van de kansspelbelasting.

Geen parkeertoren, wel 210 plaatsen: nieuw zwembad Neptunus in Wondelgem zou tegen zomer 2029 klaar moeten zijn

De realisatie van het nieuwe zwembad Neptunus in Wondelgem zet een nieuwe stap vooruit. De omgevingsvergunning werd ingediend bij de provincie en eind november wordt de aanbesteding voor de bouw gepubliceerd. Dat blijkt uit het antwoord op een vraag van gemeenteraadslid Stijn De Roo (cd&v) aan schepen Bram Van Braeckevelt (Groen). 

Gent wil detentiehuis, maar heeft geen geschikte panden

De overbevolking in de gevangenis van Gent blijft bijzonder groot. Naar aanleiding daarvan verklaarde de burgemeester dat het Gentse stadsbestuur zich sinds begin dit jaar geëngageerd heeft om een bijkomend detentiehuis in Gent te faciliteren.