Zwemmen in het Wonderwoud? “Waterkwaliteit goed, maar vrees voor overrompeling”

Publicatiedatum

Auteur

Stijn De Roo

Deel dit artikel

Het Wonderwoud zet in op beleving, recreatie en natuur. Het gebied herbergt tal van voorzieningen voor jong en oud, zoals een avontuurlijke waterspeelzone, klimelementen, een uitkijktoren, een ontmoetingsplaats, wandel- en fietspaden en toegankelijk natuur.

Bijzonder in het oog springt de voormalige visvijver, die bij de feestelijke opening op 27 april 2025 een nieuwe bestemming krijgt (kreeg). Naast deze visvijver werd een specifieke waterspeelzone ingericht. Gezien de aard van deze voorziening en de doelgroep van kinderen kan redelijkerwijze verondersteld worden dat de waterkwaliteit gecontroleerd en in orde is. Aangezien het Wonderwoud een aantrekkingspool is en wordt, rijst de vraag hoe deze vijver zal worden gebruikt bij mooi weer.

Gents gemeenteraadslid Stijn De Roo (cd&v) vroeg de bevoegde schepen dan ook of er wordt overwogen zwemmen toe te laten in de vijver van het Wonderwoud.

Hierover verscheen een artikel in HLN.

In de pers

Gemeenteraadslid Stijn De Roo (CD&V) kondigt geboorte van zoon Laurens aan

Op 15 juni mochten Stijn en zijn vrouw Romy een nieuw gezinslid verwelkomen: Laurens.

Meer parkeerplaatsen voor shop-and-go

Op 27 maart 2023 werd een raadsbesluit goedgekeurd waarin het college van burgemeester en schepenen werd opgedragen om, in overleg met handelaars en bewoners, een proefopstelling ‘kortparkeren bij handelszaken’ in de Evergemsesteenweg uit te testen.

Gent zoekt extra parkeerplaatsen voor snelle boodschappen

Op 27 maart 2023 werd een raadsbesluit goedgekeurd waarin het college van burgemeester en schepenen werd opgedragen om, in overleg met handelaars en bewoners, een proefopstelling ‘kortparkeren bij handelszaken’ in de Evergemsesteenweg uit te testen.