Met amai! wordt verder ingezet op de ontwikkeling van AI-toepassingen!

Publicatiedatum

Auteur

Stijn De Roo

Deel dit artikel

Vlaams volksvertegenwoordiger Stijn De Roo (cd&v) informeerde bij bevoegd minister en partijgenoot Jo Brouns naar de ontwikkeling van AI-toepassingen via amai!.

Via amai! wil de Vlaamse overheid burgers informeren over artificiële intelligentie (AI) en ook verder betrekken bij het ontwikkelen van AI-toepassingen. Het project liep de eerste keer in 2021 en kende verlengingen in 2022 en 2023.

Het focust op de domeinen milieu en klimaat, mobiliteit, gezondheid en werk. Uit de bijna duizend inzendingen in 2023 koos een expertenjury de beste projecten. Deze negen AI-oplossingen werden in het najaar van 2023 voorgelegd aan het brede publiek. Begin januari werden de vijf winnaars bekendgemaakt. Zij ontvangen elk 125.000 euro om hun idee in de praktijk te brengen.

“Met de amai!-projecten werd minstens één op de tien Vlamingen bereikt. Dit succes is toch wel mede te danken aan een goede samenwerking met VRT en Nieuwsblad,” antwoordde minister Brouns aan De Roo.

In 2023 namen achtduizend Vlamingen deel aan de publieksstemming, in 2022 waren er dat nog 2500.

Projectvoorstellen die niet zijn goedgekeurd, worden doorverwezen naar de alternatieve financieringskanalen, zoals bekend ook bij het Agentschap Innoveren en Ondernemen (VLAIO). Hierdoor kunnen die projecten mogelijk elders ondersteuning en middelen vinden.

Daarnaast worden ze meegenomen naar de komende editie van amai!. Op die manier waarborgt het amai!-project niet alleen de ondersteuning van de geselecteerde initiatieven, maar biedt het ook een perspectief voor diegenen wiens ideeën nog niet zijn uitgekozen.

Er staat een nieuwe projectoproep amai! gepland in 2024. Dit jaar worden daar een aantal nieuwe accenten gelegd: focus op de kwetsbare doelgroepen, een roadshow op niet-technologische omgevingen, een samenwerking opnieuw met VRT maar ook met Radio2, de aanwezigheid op de FTI-days (Flanders Technology & Innovation), dat inmiddels bekend is. Ook een toolkit en internationalisering is een heel belangrijk thema. Op al die zaken zal worden ingegaan in het nieuwe programma en de nieuwe projectoproep voor dit jaar.

Stijn De Roo: “Door het inzetten van laagdrempelige projecten rond artificiële intelligentie, kunnen we een breder publiek bereiken met technologie. Ik ben tevreden dat er een nieuwe oproep voor ‘amai!-projecten’ komt.”

De volledige tussenkomst van Stijn kan je raadplegen via deze link.

Nieuws

Tweede editie van eetfeStijn op 8 november

Op 8 november nodig ik je graag uit voor de tweede editie van het eetfeStijn in Sint-Lieven Kolegem in Mariakerke. Een gezellige middag met lekker eten, tijd voor een goed gesprek en uiteraard ook een aperitief en koffie.

Vergunning voor zwembad Neptunus ingediend met extra parkeerplaatsen

De realisatie van het nieuwe zwembad Neptunus in Wondelgem zet een nieuwe stap vooruit. De omgevingsvergunning werd ingediend bij de provincie en eind november wordt de aanbesteding voor de bouw gepubliceerd. Dat blijkt uit het antwoord op een vraag van gemeenteraadslid Stijn De Roo (cd&v) aan schepen Bram Van Braeckevelt (Groen). 

Schepen bevestigt tonnagebeperking op nieuwe Spanjeveerbrug

De Vlaamse Waterweg werkt aan de vervanging van de Spanjeveerbrug in Mendonk. De huidige brug is sterk verouderd en in het verleden werd om veiligheidsredenen een tonnagebeperking ingevoerd. Volgens de huidige timing zal de nieuwe brug eind 2026 in gebruik worden genomen.