Voorlopig nog geen verdieping kanaal Gent-Terneuzen

Publicatiedatum

Auteur

Stijn De Roo

Deel dit artikel

In 2023 zal het eerste schip door de Nieuwe Sluis in Terneuzen (Nederland) varen. Dankzij de constructie kunnen er op termijn grotere zeeschepen tot aan de Gentse haven varen via het kanaal Gent-Terneuzen.

Een volledige verdieping of verbreding van dat kanaal is op vandaag echter nog niet aan de orde, zo blijkt uit vragen van Vlaams volksvertegenwoordiger Stijn De Roo (cd&v) aan bevoegd minister Lydia Peeters (Open Vld).

Hierover verscheen een bericht op de website van de Standaard (Oost-Vlaanderen) en een artikel in de krant van 7 september (p. 21). Het volledige persbericht kan je hier lezen.

In de pers

Berucht brugje waar bestuurders zich om de haverklap vastrijden, krijgt ‘halve knip’

Vanaf 17 juli zullen voertuigen tijdelijk slechts langs één richting onder de lage spoorwegbrug in de Spesbroekstraat in Wondelgem kunnen rijden.

10 jaar nadat heraanleg strandde op onteigening voortuinen: nieuwe poging om drukke straat veiliger te maken

Bewoners van de Beekstraat in Drongen trekken aan de alarmbel inzake de leefbaarheid van hun straat. De bezorgdheden situeren zich op meerdere vlakken. Zo liggen de geluidsniveaus er zowel overdag als ’s nachts boven de aanbevolen drempelwaarden. Vooral zwaar vrachtverkeer veroorzaakt daarbij piekbelastingen.

Renovatie kiosk Oostakker schuift op: restauratie start ten vroegste in 2028

In de meerjarenplanning wordt een budget van 500.000 euro voorzien voor de integrale renovatie van de kiosk in Oostakker.