Met de commissie Landbouw op werkbezoek naar Barcelona

Publicatiedatum

Auteur

Stijn De Roo

Deel dit artikel

Stijn is samen met zijn collega-commissieleden Landbouw van het Vlaams parlement op werkbezoek naar Barcelona gegaan.

Tijdens Seafood Expo Global/Seafood Processing Global gingen ze in gesprek met Vlaamse standhouders over innovatie en marktkansen. Zo hebben ze inzicht gekregen in verticale integratie in de varkenssector en de automatisering in de voedingsindustrie, en nog zoveel meer! Tot slot werden ze ontvangen in het Catalaans Parlement, waar ze ervaringen uitwisselden over uitdagingen in landbouwbeleid.

Dank aan VLAM voor de uitstekende organisatie en het samenstellen van een leerrijk programma.

Nieuws

Interesse in landbouw neemt toe: meer deelnemers aan landbouwopleidingen

De belangstelling om een landbouwbedrijf op te starten of over te nemen zit in de lift. Dat blijkt uit recente cijfers die Vlaams volksvertegenwoordiger Stijn De Roo (cd&v) opvroeg bij Vlaams minister van Landbouw Jo Brouns (cd&v). 

Vlaamse waterbedrijven zetten in op innovatie

De Vlaamse Regering keurde het Strategisch Plan Waterbevoorrading – openbare drinkwatervoorziening 2026-2032 goed. Het strategisch plan heeft als doel de drinkwatervoorziening in Vlaanderen te versterken en toekomstgericht te organiseren.

Alle nieuwe bussen van De Lijn krijgen telcamera's

De Lijn maakt voor reizigerstellingen gebruik van telcamera's op een deel van haar voertuigen. Deze camera's capteren geblurde beelden en zijn uitgerust met een algoritme dat de tellingen lokaal op de camera uitvoert.