Vernieuwing tramlijn 1 van Flanders Expo naar Industrieweg in Wondelgem

Publicatiedatum

Auteur

Stijn De Roo

Deel dit artikel

“De traminfrastructuur op dit traject dateert van 1981 en is dringend aan vervanging toe. Sinds 2022 werd omwille van de veiligheid en het reizigerscomfort ook een snelheidsverlaging tot 10 km/uur op dit traject ingevoerd.

De bedding moet volledig heraangelegd worden op basis van de hedendaagse normen en criteria zoals type trams, frequentie … Omdat ook Farys de riolering wenst te vernieuwen, gaat dit over een ingrijpende heraanleg,” liet bevoegd minister Lydia Peeters (Open Vld) weten aan Vlaams volksvertegenwoordiger Stijn De Roo (cd&v).

Verder wenst De Lijn in het kader van fietsveiligheid van de gelegenheid gebruik te maken om de terugkeerwissel te supprimeren en zo het valrisico voor fietsers te verminderen.

In de samenwerkingsovereenkomst is de verdeelsleutel als volgt vastgelegd: 20% Stad Gent, 40% Farys en 40% De Lijn.

De werken worden geraamd op 10 miljoen euro. Het aandeel van De Lijn, inclusief de studiekosten, wordt geraamd op 4,5 miljoen euro.

De uitvoeringstermijn voor de studie is vastgesteld op 370 kalenderdagen. Deze is momenteel in volle uitvoering en loopt inclusief het vergunningstraject nog tot eind 2024/begin 2025. De effectieve werken nemen ongeveer twee jaar in beslag en zullen wellicht begin 2027 afgerond zijn.

Stijn De Roo: “Hopelijk kan de nieuwe tramlijn zo snel mogelijk in gebruik genomen worden zodat de tram opnieuw het traject veilig kan afleggen tegen een normale snelheid.”

Nieuws

Dit was Agriflanders 2025

De Vlaamse land- en tuinbouwsector verzamelde in Flanders Expo in Gent voor Agriflanders 2025. Stijn De Roo was vier dagen aanwezig met zijn cd&v-collega's uit het Vlaams en Federaal Parlement. 

Meer nieuwe kandidaat-zorgboeren door lagere drempels en administratieve vereenvoudiging

In 2024 dienden 59 landbouwers een nieuwe aanvraag in om in aanmerking te komen als zorgboer bij het Agentschap Landbouw en Visserij. Dat zijn er opvallend meer dan in 2023 toen zich maar 28 boerderijen aanmeldden. Dat heeft minister van Landbouw Jo Brouns geantwoord op een vraag van Stijn De Roo (cd&v). "Een succes in tijden van specialisatie en een dalend aantal land- en tuinbouwbedrijven", zegt De Roo.

Stage lopen in het Vlaams Parlement?

Stijn De Roo is Vlaams volksvertegenwoordiger en gemeenteraadslid in Gent. Kom stage lopen bij Stijn en beleef de Vlaamse en Gentse politiek van binnenuit!