Vier op tien buitenlandse bestuurders betaalt parkeerboete niet

Publicatiedatum

Auteur

Stijn De Roo

Deel dit artikel

In 2023 werden in Gent 17.062 parkeerboetes uitgeschreven voor wagens met buitenlands kenteken, goed voor een totaal van 852.520 euro. Dat blijkt uit cijfers die Stijn De Roo (CD&V) opvroeg bij schepen van Mobiliteit Filip Watteeuw (Groen). Opvallend: vier op tien bestuurders legden de boete naast zich neer.

Ongeveer de helft van de parkeerboetes werd uitgeschreven aan wagens uit Nederland, Duitsland en Frankrijk.  Driekwart van de bestuurders uit die landen betaalden ook effectief hun boete. Voor onze buurlanden werkt de stad samen met een incassobureau. Daarnaast vlogen ook bestuurders uit 41 andere landen op de bon. Zij schreven in minder dan de helft van de gevallen geld over naar de stadskas. Ook opmerkelijk: in 2023 werden in Gent twee boetes uitgeschreven aan wagens met een kenteken uit de Verenigde Staten.

"Door het niet betalen van deze boetes liep de stad vorig jaar meer dan 300.000 euro aan inkomsten mis" berekende De Roo. Begin dit jaar nam het stadsbestuur dan ook het initiatief om voor 27 Europese landen een incassopartner te zoeken. Zo kan het aantal effectief betaalde boetes worden opgekrikt.

"Naast het beter innen van de buitenlandse boetes is ook de handhaving van het parkeerreglement een prioriteit" zegt De Roo. "De parkeerdruk in onze stad is groot en een bron van ergernis voor de bewoners. De regels gelden voor iedereen."

 

Copyright afbeelding: Stad Gent

Nieuws

Tweede editie van eetfeStijn op 8 november

Op 8 november nodig ik je graag uit voor de tweede editie van het eetfeStijn in Sint-Lieven Kolegem in Mariakerke. Een gezellige middag met lekker eten, tijd voor een goed gesprek en uiteraard ook een aperitief en koffie.

Vergunning voor zwembad Neptunus ingediend met extra parkeerplaatsen

De realisatie van het nieuwe zwembad Neptunus in Wondelgem zet een nieuwe stap vooruit. De omgevingsvergunning werd ingediend bij de provincie en eind november wordt de aanbesteding voor de bouw gepubliceerd. Dat blijkt uit het antwoord op een vraag van gemeenteraadslid Stijn De Roo (cd&v) aan schepen Bram Van Braeckevelt (Groen). 

Schepen bevestigt tonnagebeperking op nieuwe Spanjeveerbrug

De Vlaamse Waterweg werkt aan de vervanging van de Spanjeveerbrug in Mendonk. De huidige brug is sterk verouderd en in het verleden werd om veiligheidsredenen een tonnagebeperking ingevoerd. Volgens de huidige timing zal de nieuwe brug eind 2026 in gebruik worden genomen.