18 Gentse scholen namen deel aan sensibiliseringscampagne rond fietsverlichting
Fietsverlichting is cruciaal voor de veiligheid van fietsers. Heel wat scholen, organisaties en bedrijven ondernemen daarom actie om de zichtbaarheid te verhogen.
De beslissing van de stad Gent om de werken in de Poperingestraat te laten starten ná (en niet tegelijk met) de werken in de Gebroeders De Smetstraat, doet vragen rijzen.
De fasering leidt er namelijk toe dat tram 2 gedurende een langere periode niet beschikbaar is voor bewoners van Wondelgem en Evergem.
Gents gemeenteraadslid Stijn De Roo (cd&v) stelde hierover volgende vragen aan de bevoegde schepen:
Schepen Vandenbroucke antwoordde:
"Het wegdek en de sporen in de Poperingestraat zijn onherstelbaar beschadigd. De tram rijdt/reed er ondertussen al een hele tijd aan extreem beperkte snelheid omwille van reizigerscomfort en veiligheid. De tram werd er op 1 september uit dienst genomen omdat verdere exploitatie niet meer verantwoord zou zijn. De onderhoudswerken van De Lijn in de Gebroeders de Smetstraat werden afgestemd op het uit dienst nemen van deze tram en duren enkele maanden. In deze periode rijdt de T2 tot aan het Rabot. Na de beëindiging van de werken in de Gebroeders de Smetstraat rijdt de tram opnieuw tot aan het van Beverenplein (met hier een voorlopige eindhalte). Het traject in de Poperingestraat zelf wordt niet hervat, omwille van bovengenoemde redenen.
Ondertussen werd het nieuwe ontwerp voor de Poperingestraat en omgeving voorgesteld aan de buurt (mei 2025) en zullen de nutsmaatschappijen binnen afzienbare tijd starten met hun werken in deze omgeving. Een dergelijk dossier is van een heel andere orde dan de (in tijd) beperkte onderhoudswerken in de Gebroeders de Smetstraat. We voorzien een volledige en integrale heraanleg van de Poperingestraat, Radijsstraat, Dikkelindestraat en een deel van de Kolegemstraat. We vervangen de riolering, fundering en de bovenbouw van gevel tot gevel. De effectieve start van deze werken voorzien we na de zomer van 2026. Meer informatie over dit project is terug te vinden op www.stad.gent/poperingestraat.
De werken van de Gebroeders De Smetstraat werden afgestemd op het uit dienst nemen van de tram vanaf de Poperingestraat vanaf 1 september 2025. Alternatieve scenario’s waren er dus niet."
Fietsverlichting is cruciaal voor de veiligheid van fietsers. Heel wat scholen, organisaties en bedrijven ondernemen daarom actie om de zichtbaarheid te verhogen.
In het geïntegreerd investeringsprogramma voor 2025-2027 dat op 14 juli 2025 werd goedgekeurd, werd 7.000.000 euro gereserveerd in 2026 voor het vernieuwen van de brug van de N9 over het Afleidingskanaal.
Het Vlaams Actieplan Duurzaam Pesticidengebruik tot 2027 maakt deel uit van het door de EU-Richtlijn 2009/128/EG geplande Nationale Actieplan NAPAN. In het Actieplan is bepaald om over vul- en spoelplaatsen “de knelpunten in VLAREM rond de aanleg en vergunning ervan aan te pakken.”